Blog

Jak znaleźć czas na naukę i jak uczyć się systematycznie? Darmowy Kurs VIDEO 2/3

Przed Tobą dzień 2 darmowego kursu “Jak mówić swobodnie, bez stresu i jak znaleźć czas na naukę” 🙂

Dzień 1/3 o tym, jak przełamać blokadę w mówieniu, jak się nie bać mówić… co zrobić, żeby nie porównywać się z innymi i jak nie bać się błędów – znajdziesz tutaj 

Filmik 2/3: Brak czasu do nauki. Brak systematyczności w nauce.

Co zrobić kiedy brakuje Ci czasu na naukę? Jak zmotywować się do tego, żeby uczyć się systematycznie?Twoje zadania:

 1. Zastanów się co sprawia Ci przyjemność. Co lubisz, jak lubisz spędzać wolny czas, co Cię interesuje. I wyobraź sobie, że możesz poświęcać ten czas na to, co lubisz i jednocześnie uczyć się angielskiego. Wyobraź sobie, że czytasz coś po angielsku albo oglądasz właśnie o tym, co leży w kręgu Twoich zainteresowań. Wyobraź sobie, że tak właśnie wygląda nauka. Czy jest przyjemniej? 🙂 Zrób nowy plan na swoją naukę uwzględniając robienie tego, co sprawia Ci przyjemność – z używaniem angielskiego. Zastanów się i wpisz w swój planer kiedy i czym konkretnie zajmiesz się każdego dnia.
 2. Wejdź na Vagaru i wykonaj zadanie z dzisiaj (może być 10 minut, może być 60 minut, w zależności od tego, ile masz czasu) i podziel się ze swoim partnerem językowm tym, czego się nauczyłeś oraz tym, co i jak zaplanowałeś. Wspólnie rozmawiajcie o swoich planach na bieżąco.
 3. Powiedz głośno o tym, co robisz, czego się uczysz i jaki masz cel. Możesz to zrobić poprzez swoje social media, albo możesz wspólnie ze swoim English Buddy powziąć takie postanowienie, możesz też po prostu zapowiedzieć komuś z Twojego otoczenia, że będziesz się uczyć, bo masz taki i taki cel. I na bieżąco informuj te osoby o tym, jak Ci idzie.
 4. Daj mi znać w komentarzu jakie działania podejmujesz dzisiaj, po obejrzeniu tego materiału, żeby brak czasu i systematyczności nie był Twoją wymówką?

Ważne info: 

 • Darmowy E-BOOK: Od czego zacząć naukę angielskiego?
 • Vagaru
 • Planer Językowy
 • 12.12.2019 o godzinie 12.00 zapraszam Cię na darmowy webinar o tym “Jak planować naukę, czyli zarządzanie czasem i energią w praktyce!”
  Webinar odbędzie się na naszym facebooku (facebook.com/JezykiPodroze) i przez 24h będzie do obejrzenia jego zapis! 🙂
  Opowiemy o technikach planowania, które sami sprawdziliśmy na sobie, a które dosłownie dodały nam co najmniej dodatkowe 2h w ciągu dnia. Opowiemy też o bardzo ważnym i często pomijanym aspekcie planowania – o zarządzaniu swoją energią, o tym jak poziom energii wpływa na nasze realizowanie zadań, ile czasu warto poświęcać na uzupełnianie energii i jak to robić 🙂

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MARTAGabiIwonaAggieWeronika Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Weronika
Gość
Weronika

Dzięki Agge, że o tym przypomniałaś 😄 Zdecydowanie punkt drugi muszę znowu wdrożyć 😯 po wyzwaniu #EnglishIsMyPower 🔥 wiem jak wspaniale to motywuje i pozwala utrzymać systematyczność mimo, że niby parę dodatkowych minutek się traci na social media. Dzielenie się notatkami, zdjęciami jest super, w gorsze dni daje to ogromnego kopa do działania 🇬🇧🇺🇸

Iwona
Gość
Iwona

I want to start learning on Vagaru… but always I learned alone because I’m afraid to speak and write to other people.

Gabi
Gość
Gabi

I have the same problem. I understand you well. My English is terrible … I try to speak English and I make many mistakes, but I don’t give up. If you want, we can write to each other in English.

MARTA
Gość
MARTA

Like me. Im stil think that I’m not good

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!