O nas

„Jedynymi ograniczeniami w Twoim życiu są te, które sam sobie narzucasz“ Sharma S. Robin
 

Co cię spotka na blogu?

  • Nauka języków - dowiesz sie jak się uczyć i odbędziesz wyzwania językowe, dzięki którym nauczysz się angielskiego
  • Podróże bliższe, dalsze, miejsca, ludzie
  • ​Pozytywna energia i fajne życie, na które zasługujesz

​Znajdziesz tu również nasze osobiste zmagania z językami i nauką pomimo bardzo intensywnego życia :) przekonasz się, że wcale nie potrzeba dużo czasu, żeby móc uczyć się :) Bo wiesz co? W tym codziennym zabieganym świecie łatwiej i szybciej można się uczyć jeśli ta nauka dotyczy wszystkich rzeczy, które dotyczą Ciebie i Twojego otoczenia. Dlatego piszemy o życiu, otoczeniu… w innych językach! Baw się, ucz się, a właściwie ucz się przy okazji dobrej zabawy i miłej rozrywki ;) 

Kto Cię spotka na blogu? :)

Aggie

Nigdy nie przyjmuję do wiadomości "nie da się", "nie da rady". Wszystko się da, jeśli się naprawdę chce. Dotyczy to absolutnie wszystkich aspektów życia. Bez "ale". Mamy jedno życie, dlatego rękami i nogami jestem za tym, żeby dobrze bawić się każdym dniem. Bez oczekiwania na piątek, na wakacje, lepszą pracę.   
Chcę pokazać Ci, że to Ty sam kształtujesz swoje życie i masz na nie wpływ większy niż Ci się wydaje. Każdy ma prawo wyboru, chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawy.

Fajne życie jest moją największą pasją, a języki i podróże to dla mnie sposoby doświadczania życia wzdłuż i wszerz, po kilka razy :) Dlatego o tym piszę. 

Mam swoje marzenia i dążę do ich realizacji. Wiem, że Ty też możesz. I tym chcę się z Tobą dzielić. Tym, że naprawdę możesz wszystko :)

>Nie
podobają mi się szkolne metody nauki, zamknięcie dziecka w ławce, w ramach wyznaczanych przez przestarzałe instytucje, ograniczających wyobraźnię. Nie jest to też moje odkrycie, że szkoła zabija kreatywność, otwartość, często niszczy poczucie własnej wartości.

Zamiast dodawać skrzydeł, inspirować i kierować młodego człowieka w kierunku jego zainteresowań i pasji, nakazuje siedzieć cicho, wkuwać na pamięć wiedzę często zbędną, przeładowaną informacjami niepotrzebnymi w życiu, zdobywać punkty, co gorsza oceny, zdawać egzaminy, rywalizować… 

Właśnie dlatego ja chcę pokazać Ci, że może być inaczej, nauka może wyglądać zupełnie inaczej. Chcę pokazać Ci, że nauka języka obcego może być świetną przygodą, gramatyka jest łatwa i jeśli tylko odpowiednio do niej podejdziesz, nie będziesz nawet wiedzieć kiedy ją opanowałeś ;) chcę pokazać Ci, że znajomość języków otwiera się przed Tobą mnóstwo fascynujących drzwi. Nowi ludzie, możliwości, inny świat, który sprawia, że Twoje życie staje się bogatsze i ciekawsze.

Chcę, żebyś uwierzył w siebie i swoje możliwości, bo ja wiem, że możesz więcej. 

Lubię rozmawiać z ludźmi, lubię słuchać ludzi. Ogromnie napędzają mnie sukcesy tych, którym mogę pomóc!

Okej, ale jak się uczyć i rozwijać kiedy nie ma czasu?

Wszyscy mamy do dyspozycji taką samą ilość godzin w ciągu doby i to nasze priorytety determinują nasze zadania.

Może to zabrzmi banalnie, ale ja wiem z własnego doświadczenia, że te słowa mają potężną moc. Otóż jeśli wiesz, czego chcesz, naprawdę tego chcesz, to osiągniesz to bez względu na wszystko. I czas się znajdzie. A naprawdę chcieć to znaczy nie odpuszczać w połowie drogi, zwłaszcza wtedy kiedy jest pod górkę (i to stromą…).

Jesli dotarłeś do tego miejsca i nadal czytasz, chyba naprawdę  musi zależeć Ci, żeby coś zmienić i wiesz co? Tego się trzymaj! Niech inni mówią, że nie dadzą rady, ale Ty miej swój cel i podążaj za nim. Efekty przyjdą same :)


Kamil

Zawsze myślę, że wiem lepiej i robię po swojemu. Z czasem wykryłem przyczyny mojego zadufania i trochę ochłonąłem. Bunt, który niegdyś towarzyszył mi bez sensu dzisiaj wyczula mnie na życie, pozwalając dostrzec więcej.

W swojej praktyczności i dokładności potrafię być upierdliwcem do potęgi n-tej, ale gdy porywa mnie emocja, kalkulacje tracą znaczenie. Moja pragmatyczność przeraża, ale jak lecę w tango to lecę. Lubię drogie zabawki, ale mam wywalone na kasę. Byłem tak samo szczęśliwy niezależnie od tego czy piłem tanie wino w akademiku, czy łychę na skórzanej sofie. Boję się wysokości, ale tu skoczyłem na bungee, a tu bym sobie skoczył ze spadochronem… Lubię szybko jeździć ale uważam, że jeżdżę najbezpieczniej na świecie.
Paradoks paradoksów? Przecież cały świat jest jednym cholernym paradoksem. Jeśli jeszcze tego nie dostrzegłeś to znaczy, że za mało poczytałeś moich wpisów, albo ja jeszcze za mało napisałem.

Jak chyba każdy mam swoje kompleksy i niespełnione ambicje, znajomość angielskiego jest jedną z nich. Lata siedzenia w ławce nie nauczyły mnie zbyt wiele, choć ryłem jak dobra świnka. Nie dostałem się na filologię angielską. Skończyłem rosyjski. Mieszkałem na studiach przez chwilę w Moskwie - to miasto mnie wchnonęło, a zderzenie z rzeczywistością pokazało jak należy się uczyć języka. Wku*****y na lata bezsensownej edukacji postanowiłem coś z tym zrobić. Oto moja misja.

Nienawidzę słowa "Pan" - to buldożer, który w dwie sekundy niszczy relację, której jeszcze nie ma.

Wystarczy. Reszta we wpisach. :)

 

Snap code Kamil

Jeśli chcesz z nami pogadać, po prostu napisz do nas :) blog@jezykipodroze.pl

logo Script logo