Blog

Od czego jest większe największe drzewo na świecie?

Co jest większe od jednego z największych samolotów odrzutowych na świecie (Jumbo Jeta) mierzącego 76m i Statuy Wolności mierzącej 93m?

Największe drzewo na świecie, czyli… sekwoja!

Drzewo, które przeżywa nawet 3000 lat, dorasta do 95 metrów wysokości i 10 metrów średnicy (w Kaliforni można spotkać pnie drzew ściętych w XIX wieku, o wysokości 135 m i średnicy 12 metrów!).

Co ciekawe, sekwoje, żeby mogły przetrwać wiele lat, potrzebują… ognia. Pożar wśród sekwoi jest zdecydowanie więc pożądany! Płomienie oczyszczają i użyźniają ziemię wokół tych gigantycznych drzew, sprawiając, że nowe ziarna najlepiej na niej kiełkują!

Tekst po angielsku znajdziesz w e-booku! 🙂

Takie sekwoje w Mariposa Grove of Giant Sequoias, w Yosemite National Park 🙂

O autorce:

Aggie

Nigdy nie przyjmuję do wiadomości „nie da się”. Wszystko się da, jeśli się naprawdę chce. Dotyczy to absolutnie wszystkich aspektów życia. Bez „ale”. Mamy jedno życie, dlatego rękami i nogami jestem za tym, żeby dobrze bawić się każdym dniem. Bez oczekiwania na piątek, na wakacje, lepszą pracę.

Chcę pokazać Ci, że to Ty kształtujesz swoje życie i tylko Ty masz na nie wpływ, i to większy niż Ci się wydaje. Każdy ma prawo wyboru, chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawy.

Fajne życie jest moją największą pasją, a języki i podróże to dla mnie sposoby doświadczania życia wzdłuż i wszerz, po kilka razy :)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!