Blog

UK, GB, Brexit, EU – ???

Przed Wami zabawna i pouczająca lekcja o tym, czym jest UK, GB, Brexit i Commonwealth… 🙂 wierzę, że teraz wszystko będzie jasne, choć… takie oczywiste to to nie jest! Bawcie się dobrze 🙂 Obejrzyjcie najpierw filmik, a pod filmikiem znajdziecie wyjaśnienia nazw… 🙂 Powodzenia! Good luck!the UK – the United Kingdom (Scotland, England, Wales, Northern Ireland) – Zjednoczone Królestwo (Szkocja, Anglia, Walia, Irlandia Północna)

GB – Great Britain (Scotland, England, Wales) – Wielka Brytania (Szkocja, Anglia, Walia)

the UK consists of Great Britain and Northern Ireland – Zjednoczone Królestwo składa się z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej 

unfair – nie w porządku
pool all the resources – zebrać wszystkie zasoby
it’d be unfair if they pooled all their resources – byłoby nie w porządku, gdyby zebrali wszystkie swoje zasoby

Brexit – the British exit from the EU – wyjście Brytyjczyków z Unii Europejskiej

EU – European Union – Unia Europejska

the Commonwealth – former territories of the British Empire – Brytyjska Wspólnota Narodów (państwa, które były kiedyś koloniami brytyjskim)

O autorce:

Aggie

Nigdy nie przyjmuję do wiadomości „nie da się”. Wszystko się da, jeśli się naprawdę chce. Dotyczy to absolutnie wszystkich aspektów życia. Bez „ale”. Mamy jedno życie, dlatego rękami i nogami jestem za tym, żeby dobrze bawić się każdym dniem. Bez oczekiwania na piątek, na wakacje, lepszą pracę.

Chcę pokazać Ci, że to Ty kształtujesz swoje życie i tylko Ty masz na nie wpływ, i to większy niż Ci się wydaje. Każdy ma prawo wyboru, chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawy.

Fajne życie jest moją największą pasją, a języki i podróże to dla mnie sposoby doświadczania życia wzdłuż i wszerz, po kilka razy :)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!