×
≡ menu

Wyzwanie: Ruszam Z Angielskim Na Wiosnę!

Przed Tobą nowa szansa, żeby rozpocząć albo kontynuować regularną naukę angielskiego! :) 

Dzięki temu wyzwaniu otworzysz się na mówienie po angielsku, rozgadasz się i zaczniesz rozumieć jeszcze więcej. Twój angielski wzniesie się na nowy, wyższy poziom!

Mało tego! Dzięki temu wyzwaniu zdobędziesz wiedzę o tym, jak się uczyć i jak robić to skutecznie. 

Przekonasz się na własnej skórze, że 10 minut codziennej (!) nauki przynosi efekty o wiele większe niż się spodziewasz.

Pod koniec wyzwania będziesz w stanie BIEGLE i swobodnie na głos opowiedzieć historię, którą samodzielnie stworzysz ze zwrotów i zdań, które będziesz poznawać. 

To “tylko” 9 tygodni do wakacji, które i tak upłyną. Wykorzystaj ten czas dobrze :) 

Pamiętaj jednak, że wyzwanie to coś, co sprawia Ci trudność, ale z czym musisz się zmierzyć, żeby osiągnąć swój wymarzony cel.

 

Po co?

Po to, żeby angielski stał się taką częścią Twojego życia, która nie uwiera Ci.. nie jest żmudnym obowiązkiem. A jest frajdą, czymś co wtapia się w Twoją codzienność.. w pracę, zainteresowania, czas wolny... bez żadnej spiny i obowiązku.

Po to, żeby wyrobić sobie nawyk codziennego kontaktu z angielskim!

Gwarantuję Ci przełamanie strachu, wyjście z własnej strefy komfortu i EFEKTY!!!

Ja dam Ci konkretne zadanka, a Twoim zadaniem będzie je wykonać.

 

Dla kogo? 

W wyzwaniu może wziąć udział KAŻDY bez względu na to, czy jest początkujący czy zaawansowany, czy vagaruje, czy nie.

 

Jak długo potrwa wyzwanie?

Wyzwanie rusza w poniedziałek, 16.04.2018 i potrwa 4 tygodnie!

 

Jak podjąć wyzwanie?

 1. Polub naszą stronę na facebooku - będą tam dodatkowe zadania dla Ciebie :) 
 2. W Ustawieniach zaznacz opcję, żeby posty z tej strony pojawiały się jako pierwsze na Twojej tablicy na fb - dzięki temu wszystkie posty będą dla Ciebie widoczne i nic ważnego Ci nie umknie :)
 3. Zostaw komentarz pod tym artykułem z informacją, że podejmujesz wyzwanie oraz że zrobisz WSZYSTKO, żeby każdego dnia mieć kontakt z angielskim i ukończysz wyzwanie. 
 4. Załóż sobie zeszyt i zapisz sobie na początku:

  “Wiem, że mogę zrobić wszystko, czego chcę. Nie przestanę dopóki nie osiągnę swojego celu. Wierzę w siebie! Jest moc!” i codziennie wracaj do tego zdania.
   
 5. Pobierz jeden z dwóch kalendarzy:


Jeśli korzystasz z Vagaru®, pobierz kalendarz tutaj:

 • kalendarz pusty #vagaruchallengewithaggie, który możesz wykorzystać w każdym momencie i uzuełniasz go samodzielnie :) 


Jeśli nie korzystasz z Vagaru®, a chcesz zobaczyć, jak działa - masz możliwość dostępu do 7 dni zupełnie za darmo. Śmiało możesz wyzwanie rozpocząć w ten sposób! :) 

A jeśli masz ochotę korzystać z bloga, pobierz jeden z tych kalendarzy:

 • kalendarz pusty #englishchallengewithaggie, który możesz wykorzystać w każdym momencie i uzupełniasz go samodzielnie :) 
   

Dla Vagarowiczów:

Korzystaj z Vagaru® według kalendarza na Vagaru®. Wybierz taką długość programu, na jaką pozwala Ci Twój czas. 

Pamiętaj o JAKOŚCI nauki, a nie ilości słówek! :)


Dla osób, których nie ma na Vagaru®:

Zanim zaczniesz, przygotuj sobie materiały, z których będziesz korzystać :) Będziesz potrzebować materiałów do nauki samodzielnej w sposób aktywny oraz pasywny. Polecam Ci korzystanie z wyzwań językowych z naszego bloga tutaj. Wybierz jedno wyzwanie, które chcesz podjąć! :) 

Do nauki w sposób pasywny możesz wybrać sobie swoje ulubione podcasty lub nagrania :) lub możesz poszukać czegoś, co Cię interesuje na tej stronie. 

Dlaczego słuchanie pasywne (nawet mimo braku zrozumienia!) jest ważniejsze niż myślisz, dowiesz się tutaj.
 

Twój tydzień nauki (dla VAGAROWICZÓW):

Realizuj tydzień zgodnie z kalendarzem Vagaru®. 

Dodatkowo w każdy dzień powtórki dodaj wpis na swój Instagram zawierający całe zdanie ze słowem, które już opanowałeś, oznaczając mnie (@aggie.bialy i wpisując hashtagi wyzwania: #vagaruchallengewithaggie, #ruszamzangielskim​

Ponadto, w każdy piątek ułóż historię z wszystkimi słówkami, które opanowałeś do tej pory, w sobotę opowiedz tę historię sobie na głos, a gdy już będziesz opowiadać ją na głos z pewnością siebie - nagraj się, gdy to robisz :)

NIE OMIJAJ TEGO KROKU! Nawet jeśli opanujesz 2 zwroty w tygodniu, wróć do nich i opanuj zdania - ułóż historię z tymi dwoma zwrotami! Zobaczysz, że to nie jest “nic”!

Gdy zrealizujesz dany dzień - zapisz go w kalendarzu lub pokoloruj ;) 

 

Twój tydzień nauki (dla osób, które nie korzystają z Vagaru®):

 

poniedziałek - zrealizuj nowy dzień wyzwania

wtorek - zrób powtórkę tego dnia i dodaj wpis na Instagram zawierający całe zdanie ze słowem, które już opanowałeś, oznaczając mnie (@aggie.bialy) i hashtagi wyzwania #englishchallengewithaggie, #ruszamzangielskim​

środa - zrealizuj kolejny dzień wyzwania

czwartek - zrób powtórkę tego dnia i dodaj wpis na Instagram zawierający całe zdanie ze słowem, które już opanowałeś (pamiętaj o oznaczeniach :)

piątek - zrób powtórkę z całego tygodnia, ułóż historię z wszystkimi słówkami, które opanowałeś do tej pory

sobota - opowiedz tę historię sobie na głos, a gdy już będziesz opowiadać ją na głos z pewnością siebie - nagraj się, gdy to robisz :) dorzuć zdjęcie z podpisem po angielsku na Instagram

niedziela - dzisiaj zostaw wszystkie słówka i powtórki, i obejrzyj coś, co lubisz :)

 

Gdy wyzwanie się skończy - dla WSZYSTKICH - po 4 tygodniach:

Napisz historyjkę z wszystkich zwrotów i słów z miesiąca, powiedz ją na głos kilka (albo jeszcze więcej!) razy. Podkreślam - powiedz, nie czytaj. Na początku możesz wspierać się notatkami, ale wraz z kolejnymi powtórzeniami staraj się mówić. A na końcu - gdy już mówisz bez patrzenia w tekst - nagraj się :) 

 

Dodatkowe zadania na miesiąc nauki dla wszystkich:

Będą czekać na Ciebie na facebooku w każdym tygodniu! Upewnij się, że widzisz wszystkie posty, zaznaczając w opcjach, że chcesz, żeby wyświetlały się jako pierwsze na Twojej tablicy.


Twoja codzienna nauka:

 

Pamiętaj o tym, żeby KAŻDEGO DNIA bezwzględnie:

 • opanować co najmniej JEDEN zwrot+zdanie z tym zwrotem (najpierw go zapisz i ciągle powtarzaj na głos!)
 • ruszaj się (biegaj, idź na spacer, zrób trening, potańcz, umyj okna… zadbaj o to, żeby Twój mózg był dotleniony i zadowolony! :)
 • słuchaj po angielsku (czynnie i/lub biernie). Niech angielski leci sobie w tle kiedy cokolwiek innego robisz. Po co? Dowiedz się tutaj.
 • jeszcze raz podkreślam - czegokolwiek się uczysz - mów na głos, upewnij się, że powtarzasz za nagraniem (a nie czytasz tekst) - upewnij się, że uczysz się właściwej wymowy (możesz ją sprawdzać w słowniku lub tutaj forvo.com)

 

NAGRODY dla wszystkich! ;) 

Z wielką przyjemnością wynagrodzę Ci wyzwanie! :) Każdy, kto wykona wszystkie zadania z każdego dnia (!) włączając co najmniej 12 zdjęć na instagramie i wyśle do mnie filmik ze swoim nagraniem po 4 tygodniach nauki i zgodzi się na jego publikację ku inspiracji innych osób, otrzyma: 

 

Po co takie nagranie i po co je publikować? 

Bo jeśli ktoś, kto bardzo chce opanować angielski i bardzo się boi, nie może się zorganizować lub ma jakiekolwiek inne “przeszkody” obejrzy i… poczuje, że skoro Ty możesz, to i on/ona także… Możesz być inspiracją dla innych osób i dowodem na to, że DA SIĘ…
 

Co zrobić, żeby móc otrzymać nagrodę?

Zgłoś się do nas na facebooku do 20.04.2018 najpóźniej, wyślij do nas krótki (maksymalnie 1-minutowy) filmik “przed” z info o Twoim angielskim i Twoim celu. Dopiszesz się dzięki temu do konkursowej listy. 

Tylko zapisane osoby (które wyślą filmik i zgodzą się na jego publikację) mogą brać udział w konkursie i otrzymać nagrodę. 

Filmik “po” prześlij najpóźniej do 16.05.2018.

logo Script logo